Standard.al

E rëndë/ Shpërthen gazi në një pus nafte në Delvinë, dy punonjës te plagosur

0

Dy punonjës të një kompanie nafte në Delvinë kanë mbetur të plagosur. Shkak është bërë shpërthimi i gazit në një pus nafte.

Dy punonjësit janë dërguar menjëherë në spitalin rajonal të Delvinës, e më pas për mjekim më të specializuar në atë të Sarandës.

Fatmirësisht, dy punonjësit ndodhen jashtë rrezikut për jetën dhe nën mbikëqyrjen e mjekëve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.