Standard.al

“Pas ‘Mrekullisë së Mallkuar’ të Air Albania”

1

Ish-deputeti demokrat, Astrit Patozi, e ka cilësuar një shfaqje të shëmtuar të qeverisë, prezantimin para qytetarëve shqiptarë të kompanisë ajrore ‘Air Albania’.

Me anë të një statusi në Facebook, Patozi shkruan se para se qeveria të mburret me një kompani ku vetëm oligarkët e partisë fitojnë, duhet të japë shpjegime se përse në Shqipëri çmimet e hiletave janë disa herë më shtrenjtë se vendet e tjera të Evropës.

Ja statusi i Patozit:

PAS “MREKULLISË SË MALLKUAR” TË AIR ALBANIA

Si nuk bëmë një gjë për të qenë një herë të vetme! Që të mos ndyhet nga patetizmi i shpifur dhe nga propaganda arkaike.

Një palë po na e paraqesin si mrekullinë e tetë të botës faktin që ca avionë, të cilët do të ulen në Rinas prej dje, do të kenë të stampuar në trup flamurin dhe emrin e Shqipërisë.

Të tjerët po çjerrin faqet dhe kanë vënë kujën sikur kjo është dita e qametit, vetëm sepse po e pret shiritin qeveria e lidhur me krimin.

Ndërkohë që e vetmja gjë që do të kishte vlerë për shqiptarët, që fluturojnë, është se përse nga Tirana çmimet e biletave janë disafish më të shtrenjta se vendet e tjera të rajonit. Dhe a do të vijë ndonjëherë dita që kjo poshtërsi politike të ndreqet apo do të vazhdojë kështu përgjithmonë.

Këtë askush nuk ua thotë, sepse palëve ndërluftuese nuk u intereson fare ky si problem.

Jo vetëm ata që kanë ngjyer dorën ndër vite tek ky pisllëk korruptiv, por edhe të tjerët që mund të mos jenë përzier, nuk e çojnë fare ndërmend, e jo më të luajnë gishtin për ta zgjidhur ndonjëherë, po t’u vijë në dorë.

Sepse, si ata që po rrahin gjoksin, ashtu edhe të tjerët, që po tregojnë me gisht, nuk i shqetëson problemi real i njerëzve, sa kohë që u intereson vetëm tepsia, për të cilën po i nxjerrin sytë njëri-tjetrit.

1 Comment
 1. Tomorri dr f says

  Ka vdek Agolli
  karvanit I prine …….bajraktari oligarkia e tirane
  aq me kew mesjetari feudale ne kosove
  Zylon jan shtuar ne kpsepv bashkme mafjen ne skiperi do te kthehen
  ne kominitetei primitive e gjith bota shqiptare gjithandej mbaroje dardania
  shqiparia hwsht lufton per palastinen shqelmoj amariken ne okb.

Reply To Tomorri dr f
Cancel Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.