Standard.al

Braimllari: Kolonja e harruar dhe e lënë në mëshirë të fatit nga Rilindja

0

Deputeti i LSI Endrit Braimllari se bashku me deputetin Edmon Panarit kane vizituar diten e sotme Bashkine e Kolonjes e len ne meshire te fatit. Braimllari permres nje postimi ne facebook shkruan se kryetari i bashkise Kolonje ti therrasi mendjes dhe mos te beje politik me buken e gojes se qytetareve sepse kjo nuk eshte as ne traditen dhe as ne kulturen e nje kolonjari.

Postimi i plotë: 

Me deputetin e qarkut te Korçes Edmond Panariti ne Bashkine Kolonje.

Kolonja e harruar dhe e lene ne meshire te fatit nga Rilindja.
Kryetari i bashkise Kolonje ti therrasi mendjes dhe mos te beje politik me buken e gojes se qytetareve sepse kjo nuk eshte as ne traditen dhe as ne kulturen e nje kolonjari. Goditja do te jete shume e rende per te dhe sekseret e matrapazet e tij politik nga qytetaret e Kolonjes.
Kolonja sot vuan pasojat e nje keqmenaxhimi dhe nje politike klienteliste te Rilindjes.
Kolonja sot eshte pa infrastrukure. Prodhimet bujqesore hidhen ne rruge per shkak te mungeses se infrastruktures dhe politikave bujqesore. Rilindja premtoi ujesjellesin por sot Kolonja eshte pa ujesjelles. Eshte e turpshme sesi nje bashki me keto resurse te jete pa uje te pishem. Kryeministri i varferise te mos bej show mediatik po te vije ketu dhe te shikoje varferine ekstreme ne te cilen jetojne qytetaret.
Te rinjte kolonjar largohen nga vendi per shkak te papunesise, varferise dhe mungese se shpreses.
Nuk ka me kthim pas te gjithe te behemi bashke per te larguar kete fatkeqesi kombetare qe mbolli krim dhe varferi ne vend.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.