Standard.al

PD zbulon skandalin: Ja faktet e kompanive të Agron Xhafajt dhe Olsi Ramës

5

Partia Demokratike ka nisur sot, publikimin e fakteve që dëshmojnë lidhjen e qeverisë me mafian e lojërave të fatit. Dy deputetët Jorida Tabaku dhe Enkelejt Alibeaj kanë publikuar faktet pse Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj kanë pasur interes direkt në bllokimin prej 8 muajsh të ligjit të lojërave të fatit.

Alibeaj: “E mbani mend sesi katër muaj më parë, PD publikoi dënimin në Itali të Agron Xhafajt, vëllait të Fatmir Xhafajt. Pjesë e bandës së Agron Xhafajt janë edhe dy bashkëpunëtorët e ngushtë të tij, vëllezërit Besnik dhe Gramoz Murataj, të dënuar për trafik droge. Ky është vendimi i gjykatës për të tre.

Bashkëpunëtorët e Agron Xhafajt, vëllezërit Murataj janë sot pronarë të dy kompanive të basteve dhe njera prej tyre është ndër më të njohurat dhe shfaqet me disa emra. Për këtë dy të dënuar duhet të kishte vepruar ligji Antimafia për të verifikuar burimin e pasurisë së tyre. Deri tani ligji nuk ka vepruar sepse anëtarët e bandës së Agron Xhafaj është vetë, fasada që fsheh pronësinë relae të Agron Xhafajt mbi këtë kompani: Ekoped, bastelive etj. nën pronësinë e Agron Xhafajt dhe me mbështetjen politike të fatmir Xhafajt, për 5 vjet ka shumëfishuar aktivitetin në tregun e bixhozit. ”

5 Comments
 1. Gerti says

  Po mire nje pyetje kam une si ka mundesi qe do ti heqin nga qendrat e qyteteve lojrat e fatit me miratimin e ri qe kane bere kur na i paskan vet? Po vetdemtohen dmth? Lat nam o burre po beheni qesharak cdo dite

 2. olsa says

  Ore mos perflisni emra kot se lat nam. Nje muhabet keni eshte turp. Jeni bere te gjithe si qytetari digital i Saliut, nje fytyre.

 3. Teri says

  Pse nuk i beson njeri kta te PD mo vlla? Si shpjegohet?

 4. UENDI says

  Po Xeni?? Hahah flisni ju kushurinjt e xenit te sales.

 5. Pano says

  Me tha nje miku im mua qe nje shoku i ktij ka nje kazino. Bobobo hahaha llafe instagrami.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.