Standard.al

“Korrupsioni i qeverisë “Rama” po na varfëron çdo ditë

0

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka denoncuar me video, korrupsionin e tejskajshëm të qeverisë “Rama”dhe shpenzimet marramendëse për luks përballë varfërisë. Në videon e mëposhtme, publikuar në Fb, Basha jep disa fakte domethënëse dhe një mesazh: “Korrupsioni i qeverisë “Rama” po na varfëron çdo ditë. 1 në 3 tendera është dhënë pa garë. 229 milionë euro kanë shkuar për luks qeveritar. Sa më gjatë kjo qeveri, aq më shumë korrupsion, as më i varfër populli,” theksohet në përfundim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.