Standard.al

Parashikimi i motit, ja surprizat për të enjten

0

Dielli dhe temperaturat e larta do të vazhdojnë të jenë prezentë në vendin tonë.

Mund të shkoni të bëni dhe plazh, kush ka kohë.

Sipas parashikimit të motit nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, gjatë ditës së enjte nuk do të ketë reshje.

Parashikimi i motit:

Ditën e enjte nuk priten reshje.

Temperaturat

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 32 °C

në vendet e ulëta: 19 / 31 °C

në vendet malore: 10 / 26 °C

Era

Të enjten era do të vazhdojë të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë në orët e mesditës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.