Standard.al

Deklarata e fortë e Berishës: Ndryshimi i kufijve projekt serb, argatët e Prishtinës duan ta shesin si të tyre

0

Ish-kryeministri Sali Berisha, të enjten, deklaroi se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë është një projekt serb dhe jo ashtu siç është komunikuar në media.

Berisha tha se dy apo tre argatë të Beogradit kanë marrë flamurin dhe ua shesin shqiptarëve si projekt të tyre, a thua se shqiptarët janë njerëz pa memorie historike.

Deklaratat ish-kryeministri i ka bërë gjatë emisionit ‘Opinion’.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.