Standard.al

Berisha flet haptazi: Marrëveshja nuk mbështetet nga SHBA-të

0

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka qenë sot i ftuar në emisionin, “Opinion”, përballë Blendi Fevziut dhe 4 gazetarëve.

Berisha ka folur edhe një herë për shkëmbimin e territoreve mes Serbisë dhe Kosovës, duke sqaruar edhe një herë pozicionin e tij.

Ish-kryeministri  është shprehur se projekti për korrigjimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk është një projekt Amerikan, duke shtuar se i dërguar i Senatit tha qartë që marrëveshjen e kërkon Rusia.

A është SHBA e përfshirë në projekt?

Absolutisht jo. Të dërguarit në Kosovë, kanë thënë që ne do shohim çfarë kanë thënë. Por i dërguari i Senati, tha qartë që marrëveshjen e kërkon Rusia.

Pse mos të kërkojmë në Ulqinin, Tuzin, Tetovën.  Por nuk mund ta bëjmë dot.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.