Standard.al

Nderimet për Azem Hajdarin, ja çfarë ka përgatitur partia Demokratike….

0

Partia Demokratike ka përgaditur një ceremoni për të nderuar kujtimin e ish liderit të studentve të dhjetorit Azem Hajdari në 20 vjetorin e vrasjes së së tij para selisë së Partisë Dmokratike.

Ja detajet:

Ne 20 vjetorin e vrasjes se Deshmorit te Kombit, Azem Hajdari, liderit te levizjes studentore qe permbysi diktaturen komuniste, Partia Demokratike organizon:

Ne oren 10.00 Simpozium dhe Ekspozite “Endrra e Azemit: Shqiperia si Europa”, tek hotel Plaza, kati 3.

Ne oren 11.30 homazhe prane Memorialit.

Ne oren 12.00 homazh tek varrezat “Deshmoret e Kombit. “.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.