Standard.al

Arrestohet 45 vjeçari, për veprën penale “Shfrytëzim Prostitucioni” ja detajet…

0

Policia e Tiranës ka arrestuar një përson që akuzohte për shfrytëzim porstitucioni.  Ai u denunoncua disa ditë më parë në një emision telviziv dhe më pas ka ardhur edhe reagimi i policisë së shtetit që e ka prangsor gjatë ditës së sotme.

Ai është Shpetim Çekrezi i cili nëpërmjet një shoqate që mbante emerin e Ferdinand Dedës rekrutonte vajza për ti përdorur si shoqëruese në lokalet e Maqedonisë.

Ja njoftimi i plotë i policisë për ngjarjen:

Arrestohet shtetasi Shpëtim Çekrezi, pas denoncimit në emisionin investigativ “Fiks Fare”, për veprën penale “Shfrytëzim Prostitucioni”.
Nga Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në D.V.P. Tiranë u bë arrestimi i shtetasit :
– Shpëtim Çekrezi, 45 vjeç, banues në fshatin Dardhë, Librazhd.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ky shtetas, (Kryetar i Shoqatës Artistike “Ferdinand Deda”, në Tiranë), siguronte vajza me qëllim përfitimi për shfrytëzim prostitucioni në Maqedoni.
Po vijon puna për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie, si dhe materialet janë referuar pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë në ngarkim të shtetasit të lartpërmendur për veprën penale “Shfrytëzim për prostitucion”, parashikuar nga neni 110/a i Kodit Penal.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.