Standard.al

Rama ngelet i vetëm, braktiset nga aleati i rëndësishëm

0

PDIU (Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet) do të largohet nga koalicioni me Partinë Socialiste për t’iu bashkuar opozitës. Pritet që ky vendimi pritet të merret sot në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PDIU në orën 17:00.

Kreu i kësaj partie, Shpëtim Idrizi ka paralajmëruar se po shikon mundësitë për negociata me Partinë Demokratike, për t’u rreshtuar në këto zgjedhje me koalicionin opozitar. Kujtojmë se në këtë koalicion është LSI dhe një sërë partish të tjera të vogla.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.