Standard.al

Pas lavdërimit të Millosheviçin, Engel-Vuçiçit: Nuk mund të bësh thirrje për paqe dhe pajtim në Kosovë

0

Pas deklaratë së presidentit serb në Kosovë i cili lavdëroi Sllobodan Millosheviçin ka ardhur dhe reagimi I Eliot Engel, Anëtarit i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit të SHBA-së, njëherësh anëtar i lartë i Komisionit për Punë të Jashtme të këtij Institucioni.

Engel ka kritikuar presidentin serb pasi sipas tij, Vuçiç nuk mund të bëjë thirrje për paqe dhe pajtim në Kosovë, përderisa në të njëjtën kohë lavdëron Sllobodan Millosheviçin.

“Nuk mund të bësh thirrje për paqe dhe pajtim në Kosovë, përderisa në të njëjtën kohë lavdëron Sllobodan Millosheviqin, i cili ishte përgjegjës për vdekjen e dhjetëra mijëra njerëzve“,- ka thënë Engel.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.