Standard.al

Parashikohen “çmenduri” të motit! 1 milionë njerëz lënë banesat në SHBA (VIDEO)

0

Uragani Florence shpërtheu në një stuhi potencilisht katastrofike të kategorisë 4 të hënën pasi u mbyll në veri dhe në Karolinën e Jugut, duke mbajtur erërat deri në 130 mph dhe ujë që mund të bënte kërdi në një shtrirje të gjerë të Shteteve të Bashkuara Lindore më vonë këtë javë.

Komunitetet përgjatë një shtrirje bregdetare që janë të ndjeshme ndaj rritjes së nivelit të deteve për shkak të ndryshimeve klimatike qendrojnë përgatitura për tu evakuuar nga stuhia, të cilën parashikuesit presin të jenë afër fuqisë së kategorisë 5 deri të martën, shkruan DailyMAil.

Guvernatori i Karolinës së Jugut urdhëroi që bregdeti i shtetit të evakuohet duke filluar nga mesdita të martën dhe parashikoi që 1 milion njerëz të iknin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.