Standard.al

Meri jep lajmin e mirë për këtë shenjë: Do keni ngritje në punë

0

Sot Jupiteri, planeti i shanseve zgjerimit,i mundësive dhe bujarisë do të bëjë një gjashtëkëndësh ekzakt me Diellin dhe Plutonin.Dëshira për ndryshime cilësore dhe rrënjësore, ka ardhur koha të mbledhim frytet e punës sonë, në çështje shëndëtësore organizmi tenton drejt rimëkëmbjë’ njofton Meri

Dashi mund të ketë kujdes në sqarimet e çështjes ekonomike apo të një çështje ligjore që duhet të zgjidhet përfundimisht.

Demi një udhëtim apo një bashkëpunim me jashtë duhet të marrë prioritet dhe të saktësohen kushtet dhe pagesat.Shansi i dytë në martesë.

Binjakët çështjet e pasurive të patundshme, dhurimeve dhe trashigimive do hidhen për sqarim dhe saktësim.

Gaforrja do futen dhe një herë në një program personal duke planifikuar martesë, fëmijë apo punë shumë të rëndësishme.

Luani kjo periudhë duhet parë më vëmëndje për shitblerje apo për rregullimin e marrëdhënieve sidomos me njërëzit e familjes dhe ato të punës.

Virgjëresha do të jetë shumë’ pjellore’ në ide apo në fizik duke krijuar të gjitha kushtet për pasardhës në jetën e vet apo në punë

Peshorja e fshehtë në strategji apo në plane do të arrij të konfirmoj një sukses por askush nuk do ta kuptoj qëllimin e saj final apo synimet përfundimtare.

Akrepi në kulmin e ngritjes sociale dhe prezantimeve të rëndësishme të cilat do ti mundësojnë një ecuri të suksesshme.

Shigjetari duhet të shfrytëzojë mundësinë për të stabilizuar çështjet ekonomike dhe një pozicionim mëtë qartë në punë dhe karrierë.

Bricjapi duhet ë kërkojë mbështetje dhe përkrahje pasi synimet e veta nuk mund të realizohen kaq lehtë dhe ata nuk mund tëbëjnë më shumë se sa munden.

Ujori do tëketë ringritje të madhe në punë e në karrierë dhe kjo do të ketë dhe mbështetje ekonomike por edhe përgjegjësi

Peshqit në çdo ofertë apo bashkëpunim duhet të kenë parasysh njërëzit të cilët bashkëpunojnë pasi ato do të kenë shumë rëndësi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.