Standard.al

MBLEDHJA/ PDIU do i bashkohet opozitës, Idrizi pranon fajet e bashkimit me Ramën: U përdorëm si çakmak

0

Është mbledhur pasditen e sotme Këshilli Kombëtar i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet.

Burimet bëjnë me dije se Këshilli Kombëtar do të propozojë nisjen e bisedimeve për një koalicion me PD.

Në këtë mbledhje do të votohen edhe për dy Këshilli Kombëtar do të propozojë nisjen e bisedimeve për një koalicion me Partinë Demokratike.

Gjatë fjalës së tij përpara anëtarëve, kreu i kësaj partie, Shpëtim Idrizi tha se ishte përdorur si çakmak nga Edi Rama.

Idrizi: “Edhe unë kam bërë gabimet e mia, edhe unë kam gabuar. Pasi mendova dhe besova se do e çonim para kauzën tonë me këtë maxhorancë. Por skam besuar se dikush mund të luante me fatet e pushtetit. Nuk e mendova se ne do ishim çakmak për rritjen e temperaturave dhe për të arritur marrëveshjen. Do doja që mos të ishte e vërtetë, ndaj ky është faji im”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.