Standard.al

Vrasja e 13 vjeçarit në Vlorë, zbardhen detaje të reja

0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Fitore të Vlorës.

Një fëmijë ka humbur jetën pasi është qëlluar me armë.

Sipas policisë, dyshimet e para janë që 13-vjeçari me inicialet M. A., të jetë vetëqëlluar në mënyrë aksidentale me një pistoletë.

Kanë nisur hetimet për ngjarjen:

Informacion paraprak nga Policia e Vlorës:

Më datë 10.09.2018, rreth orës 16:40, në fshatin Fitore, Vlorë, dyshohet se është vetëvrarë  aksidentalisht me armë zjarri një djalë i mitur me gjeneralitetet M. A., 13 vjeç.

Në momentin e ngjarjes, fëmija ka qenë vetëm duke luajtur në një godinë ngjitur me banesën, ky dyshohet se është vetëvrarë aksidentalisht me armë zjarri tip Pistoletë TT.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.