Standard.al

Vazhdojnë tërmetet, ja ku është epiqndra…

0

Pas një tërmeti prej 4.1 ballë që ra në Greqi mëngjesin e së dielës rreth orës 5:25 min, dy tërmete kanë rënë dhe në Shqipëri. Ato u regjistruan në zonën e Elbasanit.

I pari, 2 ballë, ra në orën 17:38 min në Elbasan dhe i dyti, 3.3 ballë, 5 km në lindje të Elbasanit.

Kjo është harta e Sizmicitetit e Institutit të Gjeoshkencave të Shqipërisë.

Image

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.