Standard.al

E rëndë/ Theret me thikë 34 vjeçari

0

Një i moshuar, nënë efektin e alkoolit, ka sulmuar dhe plagosur me jete prerëse një 34-vjeçar.

Ngjarja ka ndodhur në Tiranë, ku sipas Policisë vendore, mësohet se H. C., vjeç 65, banues në Tiranë, në rrugën “Gaqo Tashko”, nën efektin e alkoolit, ka goditur me mjete prerëse shtetasin A. I., vjeç 34, banues në Tiranë, i cili pas mjekimit në spital, është larguar për në banesë.

Komisariati i Policisë Nr. 4

Më datë 08. 09. 2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë, për shtetasin H. C., vjeç 65, banues në Tiranë, pasi në rrugën “Gaqo Tashko”, nën efektin e alkoolit, ka goditur me mjete prerëse shtetasin A. I., vjeç 34, banues në Tiranë, i cili pas mjekimit në spital, është larguar për në banesë. Neni 89 i Kodit Penal.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.