Standard.al

William Levy bën gjestin emocionues për vajzën e sëmurë me kancer

0

Aktori i preferuar i femrave, William Levy ka bërë një gjest emocionues për një vajzë që vuan nga sëmundja e rëndë.

Ajo kërkonte para për fushatën që ishte ngritur në emër të saj për të bërë trajtimet.

“Hi, emri im është Tiffany. Jam 13 vjeç, jam nga Venezuela dhe vuaj nga kanceri. Kam nevojë për të bërë një ndërhyrje në një spital në Argjetinë për të vazhduar trajtimin”, shkruhej në postimin e saj.

Mediat spanjolle raportojnë se aktori kontribuo me 2 mijë dollarë, gjë që ndikoi në rritjen e audiencës në rrjete sociale.

William Levy numëron plot 6 milionë ndjekës në Instagram.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.