Standard.al

Avokati i njohur: Kush Lulqims idiot e ka shkruajtur ligjin e dorëzuar sot në parlament…?

0

Avokati i njohur Altin Goxhaj ka reaguar pas dorezimit te dokumentit per vetingun e politikaneve nga kreu i PD Lulzim Basha, permes nje postimi ne facebook. Goxhaj ka nje pyetje per Bashen, kush idiot e ka shkruajtur kete projektligj…? Gjithashtu avokati Goxhaj thekson se ky eshte haptazi nje skenar i radhës i Lul Sorosit për të shkëputur vëmendjen nga skandali i zbuluar nga Komisioni i Venecias.

Postimi i plotë: 

KUSH LULQIMS IDIOT E KA SHKRUJT KËTË PROJEKTLIGJ QË U DORËZU SOT NË PARLAMENT?

Një pyetje për Lulqim Sorosin:
Nëse më merr në tel një person që unë nuk e di që është anëtar i një bande kriminale dhe më kërkon takim meqenëse jam avokat (apo një shitës makinash e merr se do me i ble një makinë, një punonjës kompanie imobiliare ër të ble shtëpinë, apo një mjek për vizitë) a quhet “kontakte me persona të përfshirë në krimin e organizuar”? PO!
KUSH LULQIMS IDIOT E KA SHKRUJT KËTË PROJEKTLIGJ QË U DORËZU SOT NË PARLAMENT?

Kjo puna e Vetting-ut Politik është skenari i radhës i Lul Sorosit për të shkëputur vëmendjen nga skandali i zbuluar nga Komisioni i Venecias që përsëri Luli dhe Edi kanë bo pazar për Reformën Zgjedhore që përsëri deputetët do ti zgjedhin me Lista!
Kshu do merremi me sherre kurvash ku Luli do na shfaqi Salianjin dhe Gridën e Qilit që do përleshen “trup më trup” me Ulsiun dhe Ermonelën në ekranet e studiove të pushtetit! Me këtë rast harrohen edhe protestat smds anullohet edhe ajo në 17 Shtator ku do vendoset trau në Kukës!!!
Keq më vje por çdo mbëshetës i Lulit është veç një shërbëtor i ndërgjegjshëm apo jo (e ç’rëndësi ka) i vetë Edit dhe Rilindjes!
Shqipëria ka veç një zgjidhje:
HEDHJA NË LANË E LULIT SI HAPI I PARË DHE I VETËM DREJT RRËZIMIT TË EDIT!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.