Standard.al

SHBA, katër viktima gjatë një shkëmbimi zjarri

0

Katër njerëz mbetën të vdekur gjatë një shkembimi zjarri në një Banke në Sinsinati, Ohajo, mes tyre edhe autori i sulmit, njoftoi shefi i policisë së qytetit gjatë një konference për shtyp.

“Sulmuesi ka vdekur”, njoftoi Eliot Isaac, shef i policisë së Sinsinatit.

“Ai kishte hyrë në godinë nga zona e shpërndarjes para se të dilte në sallën e pritjes ku shumë policë e sulmuan”, theksoi ai.

“Pesë persona u plagosën, nga të cilët tre vdiqën”, tha shef i policisë së Sinsinatit.

Bashkiaku i Sinsinatit John Cranley tha gjithshtu që atentatori ‘qëllonte pa pushim mbi viktimat e pafajshme’ dhe që skenë e shkëmbimit të zjarrit ishte ‘e tmerrshme’.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.