Standard.al

Parashikimi i motit, ja surprizat për sot…

0

Dita e hënë, 3 shtator: në vendin tonë gradualisht  do të afrohen masa ajri të paqëndrueshme më të freskëta duke kushtëzuar mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare të shoqëruara me reshje shiu në zonën Perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  7 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës  3 lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         14/29°C
Zonat e  ulëta           16/31°C
Zonat  bregdetare    20/30°C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.