Standard.al

Korrigjimi i kufijve/ Gjosha përshëndet deklaratën e Michael Roth

0

Deputetja e LSI Klajda Gjosha permes nje postimi ne facebook ka pershendetur deklaraten e Ministrit të Shtetit për Evropën në Gjermani, Michael Roth, mbi çështjen e kufijve ngritur mes Kosovës dhe Serbisë.

Postimi i plotë:

Dëshiroj të përshëndes deklaratën e Ministrit të Shtetit për Evropën në Gjermani, Michael Roth, mbi çështjen e kufijve ngritur mes Kosovës dhe Serbisë. Vizioni Evropian është në realitet ai i bashkëjetesës mes kulturave dhe traditave të ndryshme pa mure dhe pa kufi. Çdo përpjekje për ridizenjim kufijsh është përpjekje për të shkatërruar të ardhmen evropiane të rajonit tonë!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.