Standard.al

Ja çfarë do të ndodhë me çdo shenjë gjatë muajit shtator. Horoskopi kinez!

0

Zbuloni se cila shenjë është e juaj në horoskopin kinez. Shenjën tuaj per horoskopin kinez mund ta gjeni ne bazë te vitit te lindjes suaj këtu me poshtë:

Miu: 1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Bualli: 1901, 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Tigri:1902,1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Lepuri; 1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Dragoi: 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Gjarperi: 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Kali: 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Dhia: 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Majmuni: 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Gjeli: 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Qeni: 1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

Derri: 1911, 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

Miu

Ata qe janë ne një lidhje duhet t’i shtojnë dozat e dialogut dhe duhet t’i përkushtohen me tepër njeri-tjetrit. Po e late pas dore ai mund t’iu largohet. Beqaret do bien ne dashuri me te parin qe do ju dale para dhe do fillojnë me te një histori interesante e pasionante. Duhet thënë se këtë muaj do kaloni edhe pak kohe me miqtë. Shëndeti do jete i mire javët e para, por pas datës 18 do keni disa shqetësime me stomakun ose me shpinën. Financat do vazhdojnë te mbeten te pastabilizuara. Ne pune tregohuni modeste dhe diplomate sepse keni për te fituar me shume pike se te tjerët. Java më me fat do jete e treta.

Bualli

Dashurohuni pa dorashka këtë muaj dhe mundohuni t’i rregulloni problemet e vogla qe keni pasur me partnerin. Sa me shume t’i shtyni gjerat aq me shume vështirësi do keni me pas. Beqaret ka shume gjasa te pëlqejnë një mik te kushërinjve te tyre dhe te fillojnë një njohje me ta. Gjendja shëndetësore here pas here do ketë disa shqetësime. Flisni sa me shpejt me mjeket dhe mos lejoni qe gjendja te përkeqësohet. Ne planin financiar nuk do arrini dot ta ruani qëndrueshmërinë. Do ju pëlqejnë disa objekte dhe do shpenzoni pa menduar. Ne pune do zbuloni disa aftësi te reja te vetes. Çdo gjë do ece për se mbari.

Tigri

Muaj me shume fat ky për te gjithë. Do keni sukses ne çdo fushe te jetës. Me partnerin nuk pritet asnjë mosmarrëveshje apo debat, përkundrazi bashkëpunimi do përforcohet. Beqaret duhet te dalin neper takime sepse vetëm ne këtë mënyrë do i njohin si duhet njerëzit. Gjendja shëndetësore do jete shume me e qëndrueshme. Mund te filloni edhe ndonjë diete këtë periudhe. Financat do varen tërësisht nga sjellja juaj. Dyfishojeni maturinë dhe mos vendosni te kryeni shpenzime te mëdha ne momentin e papërshtatshëm. Ne pune duhet te keni me tepër besim tek vetja ne mënyrë qe te arrini me tepër rezultate.

Lepuri

Jeta ne çift do ece mire gjate këtij muaji, madje mund te merrni edhe propozime mjaft interesante nga partneri juaj. Shfrytëzojeni çdo dite sikur te ishte e fundit. Beqaret nuk duhet te bëjnë asgjë me ngulm dhe nuk duhet te nxitohen. Shëndeti mund te kenë disa probleme. Mund te vuani nga pagjumësia, përgjithësuesi mos e teproni me qetësuesit. Ne planin financiar mos veproni para se te jeni te sigurte për atë qe doni te bëni sepse do keni probleme me pas. Me paratë nuk duhet luajtur. Ne pune do i kaloni një e nga një te gjitha vështirësitë qe keni pasur dhe do ndiheni me te qete. Shefat mund t’iu bëjnë edhe një propozim javën e dyte.

Dragoi

Paqja dhe mirëkuptimi do mbizotërojë gjate gjithë kohës ne jetën tuaj ne çift. Do jeni si një trup i vetëm me partnerin dhe nuk do bëni dot asgjë pa te. Beqaret do nxitojnë te fillojnë një lidhje dhe mund te bëjnë gabime. Shëndeti do jete përgjithësisht i qëndrueshëm. Do keni rezistence te mire fizike dhe morale. Ne planin financiar do bëni disa çmenduri te vogla dhe për disa kohe buxheti do kenë tronditje. Ne pune do e tregoni gjithë talentin qe keni dhe gjerat do ju ecin sipas planeve. Mund te merrni shpërblime te majme, mbase edhe ndonjë ngritje ne detyre.

Gjarpri

Te dashuruarit do kalojnë një muaj te veçante dhe te mbushur me momente romantike. Te gjitha dyshimet qe keni pasur do zhduken menjëherë. Beqaret nuk duhet thjesht te fiksohen pas pamjes se jashtme te disa personave sepse do zhgënjehen tej mase dhe do vuajnë. Me shëndetin nuk duhet te luani. Për çdo shqetësim duhet te merrni masa sa me pare. Edhe ne planin financiar do kaloni goxha vështirësi derisa situata te filloje te stabilizohet. Ne pune vërtet do ndërmerrni shume rreziqe, por ne fund do arrini suksesin e shumëpritur. Do ja vlejnë te gjitha sakrificat.

Kali

Te dashuruarit do kalojnë një muaj te veçante dhe te mbushur me momente romantike. Te gjitha dyshimet qe keni pasur do zhduken menjëherë. Beqaret nuk duhet thjesht te fiksohen pas pamjes se jashtme te disa personave sepse do zhgënjehen tej mase dhe do vuajnë. Me shëndetin nuk duhet te luani. Për çdo shqetësim duhet te merrni masa sa me pare. Edhe ne planin financiar do kaloni goxha vështirësi derisa situata te filloje te stabilizohet. Ne pune vërtet do ndërmerrni shume rreziqe, por ne fund do arrini suksesin e shumëpritur. Do ja vlejnë te gjitha sakrificat.

Dhia

Ka rrezik qe jeta juaj ne çift do jete shume e paqëndrueshme gjate gjithë këtij muaj. Shpesh do gjendeni neper situata te ndërlikuara dhe nuk do dini çfarë hapash te hidhni. Priten stuhi te forta. Beqaret nuk duhet te ngurrojnë te dalin me sa me shume persona, por kur te vije puna për te vendosur diçka duhet te maten mire. Gjendja shëndetësore nuk do jete e keqe, vetëm duhet te bëni kujdes nga ndonjë aksident i vogël qe mund t’iu ndodhe ne rruge apo ne pune. Financat te turbullta si gjithmonë. Ne pune do vazhdoni atë qe keni nisur. java e trete do jete me e begata dhe me fitimprurësja.

Majmuni

Muaj jo i keq ky për ata qe janë ne një lidhje. Kuptohet qe nuk do mungoje ndonjë debat i vogël, por ne përgjithësi gjerat do ecin si duhet. Për çdo gjë do flisni hapur me partnerin. Beqaret do realizojnë plot takime, por do jene te turpshëm dhe do hezitojnë t’i pranojnë propozimet qe do iu bëhen. Ndryshoni sa jeni ne kohe. Shëndeti nuk do ketë probleme serioze përveç ndonjë rrufe apo ndonjë dhimbjeje koke. Ne planin financiar do ndërmerrni iniciativa dhe do mundoheni ta përmirësoni sa me shpejt gjendjen. ne pune do e dini mire çfarë hapash duhet te hidhni dhe nuk do gaboni.

Gjeli

Te dashuruarit do kenë shume probleme gjate këtij muaji. Nuk do bien dakord për asgjë me partnerin dhe ne disa momente do mendojnë t’i rikthejnë vetes “lirinë”. Mos u nxitoni! Beqaret do kenë disa takime, por pjesa me e madhe nuk do ndihen gati për te hedhur hapa me tej. Beni atë qe do ndjeni. Me familjaret marrëdhënia do jete goxha delikate. Shëndeti gjithashtu nuk do jete i mire. Mund te keni edhe probleme kardiovaskulare. Ne planin financiar duhet te silleni si duhet ne mënyrë qe gjendja te mos ketë vështirësi. Fatmirësisht ne pune do keni goxha sukses dhe kjo do ju qetësojë.

Qeni

Do bëni fare te keni mundësi këtë muaj qe ta përmirësoni jetën tuaj ne çift. Sakrificat do jene te njëpasnjëshme. Beqaret do e ndryshojnë me shpejt nga sa mendonin statusin e tyre. Personi qe do bëjnë për vete do ketë cilësi te mëdha. Shëndeti do jete i mire edhe për ata qe do fillojnë dieta. Nuk do tregoheni shume strikte dhe do merreni me tepër me aktivitet fizik. Financat javën e pare do jene te këqija, por me kalimin e kohës do përmirësohen disi. Ne pune do i keni te gjitha kushtet e favorshme për te arritur atje ku keni dashuruar gjithmonë. Përfitimet do jene te mëdha.

Derri

Ky do jete një muaj shume i mire si për jetën sentimentale ashtu edhe për atë shoqërore. Do gjeni kohe për te gjithë. Beqaret me shume gjase do fillojnë ta shohin ndryshe një mik te ngushte dhe nga java e trete do ia shprehin ndjenjat. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire. Duhet patjetër te merrni sa me shume vitamina, produkte me hekur dhe perime te freskëta. Financat nuk do jene problematike, por si gjithmonë duhet te tregoni maturi. Ne pune do jeni shume te shqetësuar lidhur me disa projekte qe nuk po arrini t’i mbaroni ne kohe.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.