Standard.al

Po për keto 3 çështje të kryeministrit a flet dot prokurorja e përkohshme ?!

0

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili në një shenim në rrjetet sociale ka shtruar disa pyetje nëse Prokurorja e Pëergjithsme e Përkohëshme do të hetoje aferat për të cilat eshtë akuzuar Kryeministri Edi Rama.

Ja shenimi i tij i plotë në facebook:

Po per keto 3 ceshtje te kryeministrit a flet dot prokurorja e perkohshme edhe e pergjithshme(PPP)???

Kryeministri eshte i paditur se genjeu e tha publikisht se kishte bere ekspertizen e audiopergjimit te vellait te ministrit.
A do te kete hetime transparente per kete????
Kryeministri ishte i paditur se i kerkoi policise te flake uniformen e te beje vota per rilindjen.per kete veper penale po vete kerkoi falje ne FB dhe prokuroria e mbylli ceshtjen.
A do te kete rihapje dhe hetim transparent nga prokuroria fajtore qe e mbylli ceshtjen???
Kryeministri eshte njoftuar me shkrim qe Shqiperia rrezikon te humbase 2 miliard euro ne gjyqe me kompani te ndryshme dhe i eshte kerkuar zyrtarisht te ndalet procesi i prishjes se kontratave me dem shteteror.Kryeministri nuk e ka vene ujin ne zjarr dhe mosveprimet e tij shkaterrojne ekonomine e vendit dhe te qytetareve.Ky fakt eshte bere publik disa here.
A do te filloje hetime kryesisht prokurorja edhe per kete ceshtje???
Jam e sigurte qe prokurorja do behet serish memece do ta harroje serish shqipen dhe nuk ka faj se gjuhen ja dhene me PPP kryeministrise,tashme ata jane prrdoruese…edhe pronare te saj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.