Standard.al

Zbuloni armiqtë tuaj sipas shenjës së Horoskopit

0

Dashi-Humbja. Dashi urren të humbasë! Madje urren edhe të zërë vendin e dytë.

Demi-Kush kërcënon qetësinë e jetesës së tij. Misioni i Demit është të ketë paqe dhe qetësi absolute. Kushdo e pengon këtë gjë është armik për të.

Binjakët-Mërzitja. Binjakët janë të lidhur me stimujt e rinj. Monotonia i sjell mërzi, çka është edhe armiku më i madh i tij.

Gaforrja-Faktorët që kërcënojnë komfortin e saj. Gaforrja dashuron të jetojë si një pasha. Komforti dhe komoditeti janë gjërat që pëlqen më tepër, andaj mos guxoni t’ja cënoni.

Luani-Personat që i rrëmbejnë qendrën e vëmendjes. Përshembull nëse jeni në një tavolinë me të, duhet të gjithë të dëgjojnë me kërshëri historitë e tij. Të gjithë duhet ta shohin me admirim dhe stimë.

Virgjëresha-Sëmundjet/ Alegjitë. Virgjëresha është e lidhur me pastërtinë, rregullin dhe shëndetin. Gjithçka duhet të jetë e pastër dhe nën kontroll.

Peshorja-Vetmia. Peshorja ka dhuntinë e lindur për të qëndruar me të tjerë. S’ka rëndësi nëse është personi i zemrës, familjarë apo miq, rëndësi ka që Peshorja duhet të rrijë pranë dikujt.

Akrepi-Fakti i të “daljes në dritë”. Akrepi ka një stil jetese shumë të ngjashëm me atë të një spiuni. Jo në sensin që spiunon të tjerët, por sepse qëndron gjithmonë në hije. Për të ka rëndësi mos të vihet re prezanca e tij, në asnjë lloj situate.

Shigjetari-Kush nuk dëshiron të mësojë prej tij. Për Shigjetarin është e nevojshme që të tjerët të mësojnë prej tij. Shigjetari ka lindur me misionin për t’i mësuar të tjerëve dijet e tij.

Bricjapi-Humbja e kontrollit. Bricjapi është me të vërtetë një shenjë cerebrale. Mendon shumë. E ka gjithmonë situatën nën kontroll. Humbja e kontrollit është diçka që nuk e kapërcen dot.

Ujori-Kush pengon lirinë e tij. Ujori e ka jetike lirinë e lëvizjes dhe aksionit. Përshembull në një lidhje nuk i toleron dot njerëzit posesivë.

Peshqit-Kush i imponon rregull dhe organizim. Peshqit jetojnë në kaosin më total, qoftë i brendshëm apo i jashtëm. Arrin t’ju kuptojë vetëm në kaosin e tij. Me pak fjalë mos i kërkoni Peshqëve t’i binden rregullave.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.