Standard.al

Vasili: GJEDNJ foli qartë, kjo qeveri turpi i Shqipërisë

0

Kreu i Grupit Parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar pas deklaratës së bërë nga Gjykata e të Drejtave të Njeriut në Strasburg, për çështjen e ‘Përgjimit’.

Në reagimin e tij, Vasili e ka cilësuar si turp të qeverisë presionin që ju bë një anëtari të GJEDNJ-së, ndërsa i bqëri thirrje prokurorisë që të veprojë menjëherë.

‘GJEDNJ  ne Strasburg foli qarte. Kjo qeveri turpi i Shqiperise. Qeveria egeresisht kunder shqiptareve dhe te drejtave te tyre. Megafonet debile  te kryeministrit e moren pergjigjen. Prokuroria te ndeshkoje rende keta hajdute,qe punojne kunder popullit. Reforma ne drejtesi = Drejtesi horrash’, deklaroi Vasili.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.