Standard.al

Rama rihap ‘luftën” me artistët e opozitën, Qeveria rikthen ne Parlament ligjin për prishjen e Teatrit

0

Është zbardhur projektkalendari 3-javor i punimeve te Kuvendit ku bie ne sy menjehere rikthimi per votim ne Parlament i ligjit për prishjen e Teatrit Kombetar.

Duket se mazhoranca me ne krye Ramen nuk ka ndermend aspak te terhiqet nga nisma e saj, edhe pse Presidenti e ktheu mbrapsht ligjin për shume shkelje kushtetuese te hasura ne te.

Dyshja Rama-Veliaj duken te pandalshem ne objektivine e tyre për te prishur nje xhevahir te trashegimise kulturore te vendit ne favor te kullave oligarke.

Keshtu sipas kalendarit , ne 13 shtator ne Parlament do te votohet ligji per Teatrin. Opozita nga ana e saje dhe artistët kane bere të ditur se nuk do ta lejojne kete vendimmarrje. C’do ndodhe? Te presim reagimin ne ditet ne vijim…

Projektkalendari

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.