Standard.al

Vasili: LRI kundra hajdutëve të pushtetit dhe shushunjave përqark tij

0

Kreu i grupit parlamentar Petrit Vasili permes nje postimi ne facebook shkruan, se sot pushteti eshte ngritur mbi droge e hajduteri, dhe moralisht mbi pabesi e poshtersi i duhet goditur ballas dhe pa asnje kompromis. LRI po lufton kunder hajduteve te ketij pushtetit dhe shushunjave perqark tij.

Postimi i plotë:

LRI kundra hajduteve te pushtetit dhe shushunjave perqark tij.

Mesazhi i LRI s’ka asnje ekuivok dhe eshte shume i qarte.
Nje pushteti te ngritur mbi droge e hajduteri, dhe moralisht mbi pabesi e poshtersi i duhet goditur ballas dhe pa asnje kompromis.
Si mund te kete nje qendrim tjeter ndaj droges dhe kusarise.
LRI rrezon kulisat e pazaret, e skutave dhe vrimave,duke vendosur betejen ne fushe te hapur ku palet perballe jane e mira dhe e keqja.
Te vendosur tek e mira me force,ide dhe temperament LRI natyrshem ka vene ne hall shushunjat perqark pushteteve te djeshme e te sotme.
LRI ja ka dale ti beje qesharake shushunjat, qe nuk i shqetesojne miliona euro luksi te qeverise per avione e zyra,qe nuk i shqeteson qe 70% rinj duan te ikin nga Shqiperia,qe 50% e shqiptareve duan te ikin nga vendi,por te gjithe shushunjat i shqeteson mesazhi i perballjes me te keqen, qe e than mocalin e te keqes ku shushunjat gjallojne.
LRI na tregoi rrugen,moralin dhe forcen si duhet perballur e keqja,shembja e te keqes ngordh edhe shushunjat.
Te keqiat vijne bashke por edhe ikin bashke….

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.