Standard.al

I shumëkërkuari për trafik droge, ekstradohet drejt Gjermanisë

0

Një person u ekstradua drejt Gjermanisë.

Burime nga komisariati i Kufirit dhe Migracionit, Rinas, bëjnë të ditur se, u ekstradua në dalje drejt Gjermanisë, personi në kërkim ndërkombëtar K. R., vjeç 28, banues në Prizren, Kosovë. Ekstradimi i tij u bë sepse, autoritetet gjyqësore gjermane, kanë lëshuar urdhër arresti për “Shkelje të ligjit për lëndët narkotike”.

Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Rinas

Më datë 24. 08. 2018, në PKK Rinas, u ekstradua në dalje drejt Gjermanisë, shtetasi kosovar në kërkim ndërkombëtar K. R., vjeç 28, banues në Prizren, Kosovë, pasi autoritetet gjyqësore gjermane, kanë lëshuar urdhër arresti për “Shkelje të ligjit për lëndët narkotike”, parashikuara nga Kodi Penal Gjerman.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.