Standard.al

Vjedhje e turpshme/ Shihni si po e vjedh xhaminë, ditën e Bajramit i riu…

1

Një vjedhje e turpshme është kryer në xhaminë Hatunije në Prishtinë, jo larg por vetëm një ditë pas Kurban Bajramit, më 22 gusht 2018.

Hoxha vetë, imami Ramadan Avdullahu ka shpërndarë një video në Facebook ku bën jo vetëm denoncimin publik të rastit, por u jep një leksion të mirë të gjithë njerëzve problematikë teksa ilustron ato pamje.

I riu me kazmë thyen kasafortën dhe vjedh gati 500 euro, por më interesant në video është zëri i hoxhës që e komenton. Në foton më poshtë, hoxha Avdullahu.

 

1 Comment
  1. zaho says

    Na kujtoi Sokol Martinin, nje aventurer i viteve gjashtedhjete qe vodhi te dera e xhamise kepucet e besimtareve, dhe kur e kapen dhe e çuan ne gjygj tha se e keishte bere sepse si katolik qe ish!te nuk i pelqenin mysulmanet!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.