Standard.al

Vrau 2 vajzat dhe gruan shtatzënë, burri monstër deklaron :Ja pse i vrava

0

Shokoi mbarë opinionin publik pak ditë më parë lajmi se një 33 vjeçar,Chris Wats nga Colorado ka vrarë bashkëshorten e tij shtatzënë,Shannan dhe dy vajzat e tyre ,Bella dhe Celeste ,3 dhe 4 vjeç.

Image

Babi monstër i deklaroi ato të zhdukura duke bërë thirrje që të gjenden,por pas hetimeve rezultoi se ishte ai që i kishte vrarë dhe trupat e vajzave u gjenden të zhytyra në fuçitë e naftës.

Watts tani pretendon se vajzat i mbyti gruaja prandaj ai e vrau.

‘Ai e pa Bellan të shtrirë në krevat dhe Shanannin duke mbytur Celesten.

Chris hyri i tërbuar në dhomë dhe mbyti bashkëshorten.

Ai tha ‘se i ngarkoi të tre trupat në pjesën e pasme të kamionit të punës dhe i çoi ku punonte’ kjo u zbulua nga dëshmia e 33-vjeçarit.

Mirëpo policia nuk e besoi këtë histori dhe Watts  po përballet me me 9 akuza ,duke përfshirë 5 vrasje dhe ‘përfundim i paligjshëm i një shtatzënie’.

Image

33 vjeçari do të dënohet për tre vrasje të shkallës së parë,dy vrasje të shkallës së parë të fëmijëve nën moshën 12-vjeçare dhe fshehjen e tre trupave të vdekur.

Image

Image

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.