Standard.al

Vdekja e ish-deputetit/ Basha: “I pandarë në çdo sfidë e betejë nga kauzat e mëdha të PD-së”

0

Pas lajmit për ndarjen nga jeta të ish deputetit demokrat të Kavajës Ismet Ferizaj, ka ngushëlluar familjen e tij me një mesash në rrjetin social facebook, Kryetari i Partisë Demokratike Lulaim Basha. “I pandarë në çdo sfidë e betejë nga kauzat e mëdha të PD, Ismet Ferizaj ndërthurte vlerat më të larta patriotike me qendresen dhe kthjelltësinë e mendimit intelektual”, shkruan Basha.

Ja mesazhi i tij i plotë:

Me hidhërim ndava sot lajmin e ndarjes nga jeta te z. Ismet Ferizaj. Patriot i shpërngulur nga Kosova bashke me familjen e tij, i ndjekur nga regjimi komunist, ai ju bashkua qe ne fillim Partise Demokratike, si themelues e me pas deputet ne Kuvendin e Shqiperise. I pandare ne cdo sfide e beteje nga kauzat e medha te PD, Ismet Ferizaj nderthurte vlerat me te larta patriotike me qendresen dhe kthjelltesine e mendimit intelektual.

Per kontributin e tij te shquar qyetar, politik dhe intelektual, Bashkia Kavaje e ka nderuar me titullin e larte “Qytetar Nderi”. Mendimet dhe lutjet e mija jane me familjaret dhe te afermit e tij qe percjellin sot njeriun e tyre te dashur. Per Partine Demokratike kontributi i tij mbetet i pashlyeshem dhe frymezues. U prehte ne paqen e Zotit!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.