Standard.al

Elbasan/ Arrestohet 68-vjeçari, ka ushtruar dhunë fizike ndaj vëllait…

0

Ka rënë në pranga nga policia e Elbasan shtetasi Adem Shabani, 68 vjeç, banues në lagjen “5 Maj” Elbasan.

Mësohet se arrestimi i tij është kryre në flagrancë, pasi për motive të dobëta në mënyrë të përsëritur ka ushtruar dhunë fizike duke e goditur me grushta dhe sende të forta, vëllain e tij shtetasin I.Sh., 67 vjeç, banues në Elbasan.

Mësohet se materialet I kanë kaluar  Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penale, “Dhuna në familje”, parashikuar nga neni 130/a i Kodit Penal.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.