Standard.al

“Taulant Balla për pushime në Korfuz me Edmond Begën??”

2

Ish-ministri i drejtësisë, Gazmend Bardhi ka reaguar pas deklaratës së bërë nga policia e shtetit, e cila sot e shpalli të ‘pafajshëm’ trafikantin Edmond Bego, i cili është arrestuar në Greqi, pas urdhër ndalimit të lëshuar nga drejtësia italiane.

Përmes një postimi në Facebook, Bardhi i kërkon policisë shqiptare të sqarojë shqiptarët se gjatë kohës që Bego ka qenë me pushime në Korfuz a ka qenë me të dhe deputeti Taulant Balla.

Postimi i Bardhit:

U zgjua nga gjumi Policia e Shtetit fiks pas 2 diteve!!

Mqs u zgjua, a mund te na thote: Policia greke me cilin emer dhe mbi bazen e cilit urdher kerkimi nderkombetar e ka arrestuar? Pse e mban ende ne burg?

Dhe mqs i ka hyre verifikimit te sistemit TIMS, te na thote mos ka qene edhe Taulant Balla per pushime ne Korfuz ne te njejten kohe?!

Shpresojme qe per pergjigjen e radhes qytetaret te mos presin edhe 2 dite te tjera!

2 Comments
  1. Soloo says

    Doli te na bilbilosi ky zonja burre qe vetem sa ngrohu karrigen kur ishte minister dhe do mbahet mend vetem per byrzylyqet e vjedhur te sherbimit te proves.

  2. Rikard says

    Ky medemek doli ne sken nga shoqeria civile e pastaj u ul ne karriget e shqupit , tani e kuptoni vet se sa i besueshem mund te jet ky njeri

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.