Standard.al

Pas sulmit të Manasterliut, vjen reagimi pikant i Vasilit: Mace budallaqe, mjaullite fort nga dhimbja

0

Kreu i Grupit Parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, prej disa ditësh ka ngritur alarmin për Ethet e Nilit, një virus mjaft i rrezikshëm ku në vendet fqinje ka marrë dhe jetë njerëzish.

E pikërisht thirrjet e Vasilit për këtë sëmundje, kanë sjell debat të ashpër mes tij dhe ministres së Shëndetësisë Ogerta Manasterliu.

Ka qenë vetë ministrja e cila duke dashur të qetësojë situatën ka sulmuar Vasilin, duke i kërkuar atij që të trajtohet pasi vuan nga halucinacionet.

“Si qytetar, ish- ministri Vasili do të ketë të gjithë vëmendjen e shërbimit publik shëndetësor nëse do të vendosë të trajtohet për haluçinacionet e tij” shprehet ministrja Ogerta Manastirliu.

Por menjëherë pas kësaj deklarate ka reaguar ashpër Vasili, i cili shkruan se në këtë rast ministrja e ka më mirë të heshtë se sa herë flet, vetëm budallallëqe thotë.

Ja postimi i Vasilit:

“Macet budallaqe te shendetesise ne qeveri mjaulliten prap, kafshuan bishtin dhe lepine veten. Ua kam thene, qe sa here heshtin jane me rehat, sepse sa here mjaullijnë budallalleku ju merr dhene.

Kete here do tua kene zene bishtin me dere ne kryeministri ndaj dhe mjaulliten me fort, sigurisht e kane nga dhimbja….”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.