Standard.al

Askush nuk e dinte, por Kate dhe William janë ndarë për pak kohë

0

U dashuruan që në universitet kur Kate ishte një studente e zakonshme, por Princi William dhe bashkëshortja e tij duket se nuk e kanë patur shumë të lehtë të jenë bashkë.

Princi William ka treguar në një intervistë për ”ABC News” se edhe lidhja e tyre ka kaluar disa prova të vështira.

Ai ka treguar për herë të parë se ai dhe Kate janë ndarë për disa kohë.

Në vitin 2007, William nuk ka pranuar ftesën e Kate për të festuar Vitin e Ri më familjen e saj.

Ai ka treguar se në atë periudhë të dy ishin shumë të vegjël dhe i dukej shumë herët për t’i marrë gjërat kaq seriozisht. Pas disa përplasjes ata janë ndarë.

Princi rrëfeu se:

Ishim në universitet dhe po përpiqeshim të gjenim veten tonë, por ne ishim karaktere të ndryshme. Kishim nevojë për pak hapësirë dhe ajo shkëputje na shërbeu për mire. Kur ndahesh kupton gjëra të reja për veten që nuk i kishe vënë re më parë. Gjithashtu kur lidhesh i ro, sikur konsumohet romanca shpejt, prandaj ndonjëherë është më mirë të bësh një pause.”

Fatmirësisht çifti e menaxhoi më së miri ndarjen dhe ata u bashkuan sërish një muaj më vonë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.