Standard.al

E premte me diell dhe temperatura do shënoj rritje

0

Ditën e premte, datë 17 gusht moti do të jetë me diell përgjatë Ultësirës perëndimore dhe vranësira të pakta deri në mesatare në zonat malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW)  me shpejtësi  8m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         15/28C
Zonat e  ulëta           18/34°C
Zonat  bregdetare    21/33°C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.