Standard.al

Temperaturat kanë pësuar rënie, priten shira deri…

0

Moti gjatë kësaj jave pritej me kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat bregdetare. Më të shpeshta vranësirat në zonat e ulëta dhe kryesisht në zonat malore, shoqëruar pasditeve me shira të herëpashershëm. Nga e mërkurën deri të premten, rrebeshe të shkurtra shiu priten edhe në zonat qendrore, njofton Meteoalb.

Temperaturat kanë pësuar një rënie me 2°C që nga mëngjesi i së martës dhe rënia  do të vijoje e lehtë deri në fundjavë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.