Standard.al

Berisha denoncon skandalin: Taulant Toyota yaris dhe don Agaçio të lidhur me tragetin e skandalit të Portit të Durrësit

0

Një traget jashtë kushteve të sigurisë transporton pasagjerë mbi kapacitetin e lejuar nga porti i Durrësit në drejtim të porteve italiane.

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari në të cilin thuhet se ky traget, që i përket një kompanie transporti me seli në Napoli, ka mbështetjen e deputetit socialist Taulant Balla dhe sekretarit të përgjithshëm të Kryeministrisë, Engjëll Agaçi.

Ja postimi I plotë I ish-Kryeministrit Berisha     

Taulant Toyota yaris dhe don Agaçio të lidhur me tragetin e skandalit të Portit të Durrësit!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital.

Z. Berisha. Ne fillim te uroj shendet. Doja tju informoja ne lidhje me cfare ka ndodhur ne terminalin e pasagjereve ne portin e Durresit, ngjarje e cila eshte e njohur dhe nga TV e ndryshme dhe qe tregon gjendjen e sigurise se qytetareve shqiptare e jo vetem.

Ngjarja ka ndodhur me date 11.08.2018 ne tragetin e kompanise GNV. Kjo kompani me seli ne Napoli eshte e suportuar nga deputeti socialist Taulant Balla. Duke patur kete support dhe mbeshtetjen e kapitenerise te Tauland Allkes nje abuzus me pushtetin, ky traget eshte jashte kontrollit te sigurise dhe ne shume raste ai transporton nje numer pasagjeresh mbi kapacitetin transportues. Po ashtu te lidhur me kete kompani eshte dhe don Engjell Agace dhe Arjan Laci. Ne pak fjale linja e kompanise GNV eshte e perfshire e tere ne abuzim si financiar ashtu dhe ne ate te sigurise . Ju lutem anonim

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.