Standard.al

Masakra e Ridvan Zykajt/ Familjarët braktisin shtëpinë e tyre

0

Autori i krimit makabër, Ridvan Zykaj, u arrestua mëngjesin e sotëm, pas një ndjekje për rreth 12 orë.

Fshati Resulaj, në Selenicë të Vlorës, këtë mëngjes është zgjuar i tronditur nga ngjarja e cila nuk ishte regjistruar më parë në 20 vitet e fundit në këto përmasa.

Mësohet se banorët kanë nisur vizitat në shtëpinë e tij edhe pse ceremonia mortore nuk është përcaktuar ende se kur do të bëhet.

Image

Banesa e tij është e braktisur dhe e vetmja gjë që duket, janë disa pula në oborr dhe rrobat e  tij të ndera në tel.

Mësohet se familjarët e Ridvanit janë strehuar tek të afërmit e tyre në një fshat tjetër pas dhënies së dëshmisë në polici.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.