Standard.al

Familjarët thirrje Ministrisë së Shëndetësisë: Na sillni frigoriferë dhe arkivole, trupat kanë nisur të mbajnë erë…

0

Tetë anëtarë të tre familjave janë ekzekutuar ditën e djeshme në Selenicë nga i afërmi i tyre, Ritvan Zykaj, ndërkohë që ceremonia mortore nuk është caktuar ende pasi pritet ardhja e familjarëve të tjerë nga jashtë shtetit.

Një kushëri i viktimave, Kostandin Zykaj, i ka bërë thirrje Ministrisë së Shëndetësisë që të sigurojë frigoriferë dhe arkivole për trupat që ndodhen në banesa, pasi janë nxjerrë nga morgu. Sipas tij, trupat kanë filluar të vijnë erë dhe ceremonia mortore do jetë e vështirë në këto kushte.

Policia arrestoi mëngjesin e sotëm Ritvan Zykajn, 24 vjeç, autor i masakrës që tronditi vendin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.