Standard.al

Çudirat nuk kanë fund në Elbasan/ 35 vjeçarja NXJERR fëmijët e saj të mitur nga banesa….

0

Një shtetase shqiptare, e moshës 35 vjeç, me banim në qytetin e Elbasanit ka nxjerrë fëmijët e saj të mitur nga shtëpia.

Dyshohet se ky veprim i saj ka ardhur si pasojë e motiveve të dobëta familjare, ndërsa nga ana tjetër bashkëshorti i saj, shtetas shqiptar me banim në qytetin e Elbasanit, e ka denoncuar bashkëshorten.

Blutë e qytetit janë vënë në kërkim të 35 vjeçares.

NJOFTIMI I POLICISË

Më datë 06.08.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan dhe punohet për kapjen e shtetases Zh. Q., vjeçe 35, banuese në Elbasan, pasi ka bërë kallëzim bashkëshorti i saj, shtetasi J. Q., vjeç 42, se kjo shtetase ka nxjerrë jashtë Shqipërisë pa pëlqimin e tij, dy fëmijët e tyre të mitur . Neni 127 i Kodit Penal.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.