Standard.al

7 mrekullitë që bën për lëkurën terapia me akull

0

Lëkura është një nga pjesët e trupit që në gjithmonë duam t’i kushtojmë vëmendje dhe rëndësi, duke e mbajtur shëndetshëm. Kishit dëgjuar ndonjëherë për terapinë me akull.

Çfarë duhet të dini për terapinë e akullit?

Provojeni vetëm kur keni fytyrën e pastruar.

Përdorni doreza për të mbajtur kubat e akullit.

Mos e përdorni akullin direkt, por mbulojeni me një leckë dhe masazhoni lëkurën tuaj

Akullin redukton aknet dhe sytë e fryrë.

Aplikojeni për një orë, nëse doni të hiqni lëkurën e dëmtuar.

Në akull mund të fusni edhe kastravec, për të rritur efektivitetin.

Lëkurë e butë

Në mëngjes, apo darkë pastrojeni fytyrën dhe masazhojeni me akull për rreth 3 minuta. Lëkura juaj do bëhet më e butë.

Redukton aknet

Për të kuruar aknet, akulli është shumë i mirë. Përdoreni një kub, derisa të mbarojë. Do habiteni nga rezultati.

Largon rrudhat

Akulli ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe gjithashtu lufton plakjen e lëkurës. Përpara se të vendosni make up, masazhoni fytyrën me akull.

Lufton poret e hapura

Ju duhen vetëm 3 minuta masazhin lëkure me akull,dhe poret e hapura të lëkurës do të mbyllen.

Largon fryrjen e syve

Jeni zgjuar me sy të fryrë? Provoni akullin që ju këshillon dritare.net dhe sytë  menjëherë do të bëhen normal.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.