Shumë interesante loja. Vetting të pavarur nuk ka sepse Rama…

5

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, shkruan se pse Vetting-u nuk është i pavarur. Sipas tij, në lojë është Rama dhe Ministria e Brendshme. ”Shumë interesante duket loja, kur e sheh si lojë e brendshme pushteti. Por Vetting të pavarur nuk ka! Gjykatësit dhe prokurorët nuk e dinë me kë duhet ta “mbajnë mirë”? Me Kryeministrinë apo me (Krye)Ministrinë e Brendshme”,-shkruan Manjani.

Loading...

Postimi i plotë

Po kur thonë që Vetting-u është i pavarur?!

Ka edhe raste që nuk varet nga Kryeministria, sepse varet nga Ministria e Brendshme. Shumë interesante duket loja, kur e sheh si lojë e brendshme pushteti!

Por Vetting të pavarur nuk ka! Gjykatësit dhe prokurorët nuk e dinë me kë duhet ta “mbajnë mirë”?! Me Kryeministrinë apo me (Krye)Ministrinë e Brendshme?!

Veç me drejtësinë nuk mund ta “mbajnë mirë”!

Rroftë Vetting-u!

Loading...

5 Komente

  1. O Manjan ku ishe kur u votua reforma apo ishte per shkuma party ne jal sot na del e na ben sikur po na ndricon mendjen ti qe ske 2 pare mend ne koke.

  2. E kupton i madh e i vogel qe meraku juaj eshte te godisni reformen ne drejtesi se i trembeni si dreqi po vallaj aq e do populli kete reforme sa jo ju po asnje nuk e perbalt dot.

  3. Nastradini shkoi për të vjedhur dhe duke hapur derën kalon një njeri që e njihte .Njeriu e pyet Ca po bën nastradin efendi? Po i bie qemanes ,i u pergjigj nastradini .Po avazin (muzikën) e pyet prapë Avazin ja dëgjon nesër i tha nastradini .Dhe vërtet të nesermen muaren vesh se shpia ishte vjedhur .Edhe ne nesër avazin neser

  4. Shoku Kristofor, nuk perjashtohet mundesia qe “avazin” t’ia ndjesh edhe ti vete vettingut. Mbaje mend, se mund te zhgenjehesh edhe ti vete kur mbase do kesh te besh me drejtesine “e pastruar”. Do kesh gjithmone opsionin qe t’ia vesh fajin Berishes, por mund te jete shume vone.

Lini nje pergjigje