Standard.al

Gent Zenelaj i kthehet ashpër Veliaj: ‘Amsterdam Boy’ ti dhe bizneset e drejtorëve të tu do jepni llogari një ditë

1

Trafiku në kryeqytet është kthyer në makth për çdo qytetar, për më tepër që rrugët janë ngushtuar së tepërmi, për shkak të rrugëve të biçikletave që është duke ndërtuar bashkia.

Aktori Gentian Zenelaj ka shpërthyer ndaj kryebashkiakut Veliaj, pikërisht për shkak të ngushtimit që po u bëhet rrugëve në kryeqytet, ku tashmë është bërë shumë e vështirë jo vetëm për të gjetur parking, por edhe për të ecur në rrugë.

Ja postimi i Zenelajt në Facebook:

O Shokë o miq o vëllezër..si e lamë djalin e vogël me buldozer të fshije përgjithmonë të gjitha vendet e parkimit buzë rruge në këtë qytet..A ja thotë dikush në atë gjasme këshill bashkiak që është skuthlliku më i madh që më kanë parë sytë..a ja thotë njeri Bob ndërtuesit të vogël dhe trim që është e pamundur të ndalosh makinën ose cfarëdo mjeti më në ketë qytet???Pse ai farë këshilli bashkiak nuk thotë asgjë???Kush është institucioni që mund ti thotë stop karaduzllëkun e njeriut me biçikletë më zyrë…Kush i thotë Amsterdam Boy që qyteti ka edhe biçikleta ..por ka edhe familjarë me fëmijë…të fortë me Hamer..por edhe dumduma hallexhinjsh..ka edhe emergjenca..edhe aksidente…..Kush ja thot Bob ndërtuesit  që do vijë shtatori qe do fillojnë shkollat…apo të presim sa të pjellë edhe ai vetë që ta kuptojë.Hej Amsterdam Boy …sinqerisht skam asnjë problem me biçikletat e tua ..që është thellsisht biznesi yt personal…as me parkimet me pagese qe edhe kur nuk janë të tutë ..janë të drejtorave të tu…por mos harro …të gjithë japin llogari një ditë…të gjithë

Ps:Foto është te rruga e gjimnazitPetro Nini..autor i fotos Felix Bilani

1 Comment
  1. Ali babushi says

    Ti nuk je aktor ose profesionist, se vet fleet dhe vete hap dhembet si mamaqi por ketu ke plotesisht te drejte, fiqte u shiten ,tani koshit I vjen era qelbesire…………….

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.