Standard.al

Rikthehet në parlament ish-ministri Tahiri, ja kush ishte arsyeja…

0

Ish-ministri Saimir Tahiri është rishfaqur në publik. Arsyeja madhore që e riktheu në ambjentet e Parlamentit të Shqipërisë, janë homazhet që po zhvillohen për ish-socialistin Luan Hajdaraga, i cili ndërroi jetë ditën e djeshme.

Me T-shirt, xhaketë, xhinse e atlete, i vetëm Tahiri ka hyrë në ambientet e Parlamentit, ka bërë nderimet për Hajdarhagën, ka takuar miq e të njohur dhe më pas është larguar.

Ndonëse nuk është më deputet i PS, ish-ministri vazhdon mbetet një figurë e rëndësishme në këtë parti dhe me ç’duket, Hajdaraga, ishte personalitet i dashur për të.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.