Standard.al

E marta përfshihet nga i nxehti saharian

0

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga afrimi gradual i masave ajrore  të nxehta me origjinë sahariane të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë rritje të temperaturave.

Më 31 korrik,  zona perëndimore  do të përfshihet nga afrimi i masave ajrore të nxehta sahariane. Moti do të jetë me kthjellime në zonat bregdetare dhe vranësira të pakta  në zonat malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim veriperëndim (NW)  me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të mbeten të larta.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         17/32°C
Zonat e  ulëta           20/37°C
Zonat  bregdetare    21/37°C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.