Standard.al

Çfarë fshihet pas vizitës të Alex Soros? 

0

Në pamje të parë të gënjen mëndja si një vizitë pune ardhja e djalit të George Soros në Shqipëri. Të pakten kështu ka dashur të na thotë autori sipas postimeve në rrjete sociale. Vetëm dy ditë më parë Soros junior ka shpërndare një foto së bashku me kryeministrin e vendit. Të qeshur vesh më vesh, e jo pa arsye. Alex na e tha: “Shumë i lumtur që kthehem sërish në Shqipëri dhe që kalova kohë me kryeministrin vizionar, njeriun e rilindjes, me të cilin biseduam për progresin e Shqipërisë drejt BE-së dhe bashkëpunimit rajonal” 

Po po na e tha se pse ishin të lumtur sepse kishte takuar njeriun vizionar dhe të rilindjes. Për ç’rilindje flet i biri Sorosit e din? Apo me këtë shkrim ka dashur të turbullojë ujin me këmbë, për të errësuar arsyen e vizitës së tij. Ajo që të prek thellë, ku një ditë plot diell dhe afer detit afër mbretit, dyshja e famshme gjej kohën për folur për progresin e Shqipërisë drejt BE-së dhe bashkëpunimit rajonal. Nuk dihet nëse flasin për progres apo regres?

 

Alex Soros duket që po i pëlqen vendi ynë, nga postimet kështu na ka lënë të kuptohet.

Çfarë po kurdisin familje Soros me kryeminstritn  Rama? A mos janë këta një grup njerzish që po thurin një komplot antishtet në favor të regjimit Sorosian…?

© standard.al

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.