Standard.al

Tre motrat vrasin babin e tyre. Ja pse e kryen aktin ekstrem

0

Tri motra në akuzë për vrasjen e babait të tyre, kanë pranuar krimin dhe kanë dhënë dëshmi rrënqethëse në gjyq.

Ato kane thene se e moren vendimin pas urrejtjes se madhe qe kishin per gjithe vitet e torturave seksuale, fizike dhe psikologjike qe kishin pesuar prej babait. Mirror shkruan se ato mund te denohen deri me 15 vjet burg, nderkohe qe thuhet se i ati ishte i varur nga heroina.

Adoleshentët Kristina, 19 vjeç, Angelina, 18 vjeç dhe Maria, 17 vjeç, akuzohen për vrasjen e babait të tyre Mikhail Khachaturyan.

Ai u gjet me dhjetëra plagë thike pranë një ashensori brenda banesës së familjes në Moskë, Rusi.

Raportet që citojnë policinë thonë se motrat rrëfejne se e kane bere se bashku vrasjen e babait të tyre 57-vjeçar, duke pretenduar se vuanin vite të tmerrshme abuzimi seksual, fizik dhe emocional.

Kristina i tha policisë: “Ne e urrenim atë dhe donim që të ndodhte vetëm një gjë – te zhdukej e te mos kthehej me kurre”.

Motrat thoshin se në ditën e sulmit ai i kishte kërcënuar me thikë në banesën e tyre.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.